Vonkajšie a vnútorné sauny na mieru

Sauna je pôvodné Fínske slovo označujúce malú stavbu alebo miestnosť, ktorá sa po vykúrení používa na ohrievanie pri saunovaní. Vnútro sauny je veľmi dobre izolované od okolia a vykladané drevom, ktoré pôsobí dobre na psychiku človeka. V saune sú saunové kachle, ktoré vyhrejú miestnosť zvyčajne na teplotu od 60 do 120 stupňov. Vo fínskej saune sú na kachliach kamene, na ktoré sa občas nalieva voda, aby vzniknutá para na chvíľu zvýšila vlhkosť vzduchu. Vlhkosť vzduchu v saune je obvykle relatívne malá len niekoľko desiatok stupňov.

Sauna má silný blahodárny a preventívny vpliv na zdravie človeka a napomáha pri budovaní imunity voči viroznym infekciám dýchacích ciest. Saunovanie podporuje krvný obeh, posilňuje krvný obeh a tým napomáha predchádzať infarktu.Saunovanie má v neposlednom rade blahodárne účinky nielen na vašu fyzickú ale aj duševnú krásu.

Vyrábame Fínske sauny, infra sauny a kombinované sauny

Sauny vyrábame na mieru. Všetky naše sauny sú zateplené minerálnou vatou určenou na izoláciu saunových kabín.
Vonkajšie sauny sú zaťeplené izoláciou o hrúbke 80-100mm.
Vnútorne sauny majú izoláciu o hrúbke 50mm
Na vonkajší obklad požívame drevené obklady o hrúbke 19-25mm a škárovku smrekovú o  hrúbke 20-30mm.
Vnútorné obloženie tvorí saunový obklad severský smrek, osika biela, jelša, topoľ, termo osika a to podľa výberu zákazníka. Lavice a lištovanie sauny je prevažne z osiky bielej,  topola, termo osika.
Sklá na saunových kabínach či už to sú dvere alebo okná sú z kaleného bezpečnostného skla o hrúbke 8-15mm a to v závislosti od velkosti presklenej časti.

Blahodárne účinky saunovania

Sauna má silný  preventívny vpliv na zdravie človeka a napomáha pri budovaní imunity voči viroznym infekciám dýchacích ciest. Saunovanie podporuje krvný obeh a tým napomáha predchádzať infarktu. 
Saunovanie má v neposlednom rade blahodárne účinky nielen na vašu fizickú ale aj duševnú krásu. a
Sauna je forma fyzikálnej liečby, ktorá ovplyvňuje ceký organizmus.
Pravidelné saunovanie je hygienická a kozmetická procedúra, podporuje otužovanie, zvyšuje kondíciu, odstraňuje únavu, zvyšuje výkonnosť, ako aj celkovú telesnú a duševnú relaxáciu a zotavovanie.